مدیریت توسعه نرم افزار با Team Foundation Server

رادنت می گوید که وقتی قرار است چند نفر بر روی یک پروژه نرم افزار سفارش مشتری کار کنند، برای کار گروهی همزمان چند نفر پشت یک سیستم نمیشینند تا یک نسخه داشته باشند بلکه هر توسعه دهنده یک نسخه از پروژه را بر روی سیستم خود کپی می کند و بر روی آن کار می‌کند. حال بزرگترین معضل ادغام این کدها است. در شرایطی که پروژه کوچک باشد شاید این مسئله را بتوان حل کرد اما در پروژه های بزرگ شرکت برنامه نویسی رادنت این کار عقلا قابل انجام نیست که به صورت دستی نسخه هر توسعه دهنده را ادغام کنند تا نهایتا برای خروجی به یک نسخه اصلی برسند.
اشکال بالا اساس به وجود آمدن نرم افزارهایی همچون Team Foundation و در کل Version Controller ها بود. که البته مزایای بسیار دیگری نیز به آن ها اضافه شد.


راه حل مسئله بالا این است که مدیر پروژه یک نسخه اولیه از پروژه را بر روی یک سرور قرار دهد سپس توسعه دهندگان یک کپی از آن از روی سرور دریافت کنند سپس هر روز بعد از تغییرات بر روی نسخه خود آن را به روی سرور بفرستند دوباره فردا قبل از شروع کار همه نسخه سرور را دانلود کنند تا تغییراتی که دیروز دیگر توسعه دهندگان بر روی پروژه داده اند را نیز دریافت کنند. برای مدیریت این گونه فرآیند و رفع مشکلات احتمالی دستی انجام دادن این راه حل نرم افزارهای ورژن کنترل آمده اند که همه مشکلات احتمالی موجود در فرآیند راه حل ذکر شده را پیش بینی کرده اند و حل می نمایند.


پس TFS یا Team Foundation Server یک نرم افزار کنترل پروژه بین اعضاء یک تیم برنامه نویسی رادنت است که توسط شرکت مایکروسافت ساخته شده است. نرم افزار TFS در کنار مدیریت پروژه بین اعضاء تیم برنامه نویسی قادر است مدیریت زمان را بین اعضاء یک تیم با الگوریتم Scrum انجام دهد از این رو یکی از محبوب ترین نرم افزار های Team Working محسوب می شود.

تیم محتوی رادنت

شرکت فناوری اطلاعات رادنت آتیه از سال 1389 فعالیت خود را در تشکیل و جمع آوری تیم نرم افزاری از دانشگاه های رتبه اول کشور آغاز نمود و بعد از انجام چندین پروژه موفق و مشاوره های سودمند به دولت خدمتگذار و به منظور پاسخدهی کلان نرم افزاری اقدام به ثبت نام رادنت در روزنامه رسمی شماره 20316 مورخ 12/09/93 نمود.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه در “مدیریت توسعه نرم افزار با Team Foundation Server

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *